REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Grupa PKL planuje reaktywację ośrodka narciarskiego w Szczawnikuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa PKL planuje reaktywację ośrodka narciarskiego w Szczawniku
Grupa PKL wraz z Gminą Muszyna planuje reaktywację ośrodka narciarskiego w Szczawniku, w gminie Muszyna (powiat nowosądecki), w województwie małopolskim. Podpisana umowa pomiędzy PKL Muszyna i szwajcarskim producentem Bartholet Maschinenbau AG zakłada budowę nowoczesnej kolei w nowym ośrodku Grupy. Ośrodek turystyczno-narciarski PKL w gminie Muszyna – zgodnie z założeniami ponownie stanie się rodzinną stacją narciarską zimą oraz atrakcyjnym miejscem odpoczynku latem.
[Katowice] Większe możliwości operacyjne Katowice Airport już wiosną 2015 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Większe możliwości operacyjne Katowice Airport już wiosną 2015 r.
Najważniejsza inwestycja w historii pyrzowickiego portu szansą dla pasażerów, transportu cargo i roz...
Polski zespół międzynarodowej firmy IT SOFTSWISS zwiększył się o 98 procentartykuł
Pokaż artykuł
Polski zespół międzynarodowej firmy IT SOFTSWISS zwiększył się o 98 procent
Międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS podsumowała wyniki trzeciego roku działalności na polskim rynku. Pozycja globalnego producenta oprogramowania została dodatkowo wzmocniona w ramach lokalnego sektora IT dzięki zwiększeniu liczby pracowników i rozbudowie lokalnych centrów rozwoju. W minionym roku polski zespół zwiększył się prawie dwukrotnie i obecnie liczy 450 osób – wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem stanowi 98%.
Legnica: Protesty mieszkańców przyniosły skutek. Inwestor wycofuje się z budowy spalarni oponartykuł
Pokaż artykuł
Legnica: Protesty mieszkańców przyniosły skutek. Inwestor wycofuje się z budowy spalarni opon
Podczas poniedziałkowej sesji rady miejskiej w Legnicy firma 3MD Recycling, która planowała budowę z...
Inwestycje drogowe w Gdyni w 2024 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje drogowe w Gdyni w 2024 roku
Przebudowy dróg, budowa buspasów i wiaduktów. W roku 2024 roku rozpocznie się wiele ważnych inwestycji drogowych w Gdyni. W planie jest również szereg prac utrzymaniowych.
Do Polski wchodzi jeden z najszybciej rozwijających się jednorożców w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Do Polski wchodzi jeden z najszybciej rozwijających się jednorożców w Europie
Do Polski wchodzi jeden z najszybciej rozwijających się jednorożców w Europie. Hiszpańska firma Factorial, wiodący europejski start-up w obszarze technologii HR, rozszerza swoją działalność o Polskę. Firma od trzech lat ma status jednorożca wśród start-upów, działa w 120 krajach całego świata, współpracuje z ponad tysiącem partnerów – w tym Microsoft. Wykorzystująca rozwiązania AI platforma automatyzuje i usprawnia kluczowe procesy kadrowe, od płac po zarządzanie wydajnością, eliminując błędy i złożoność codziennych operacji oraz pozwalając menedżerom skupić się tym, co w firmach najważniejsze – na ludziach, strategii i celach biznesowych.
W Wałbrzychu powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Wałbrzychu powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki [WIZUALIZACJE]
W Wałbrzychu, w województwie dolnośląskim powstanie jedno z pierwszych w Polsce Branżowych Centrów Umiejętności. Rządowy projekt przewiduje budowę tego typu placówek w całym kraju, które będą szkolić w konkretnych dziedzinach. Wałbrzyskie centrum skupi się na mechatronice, czyli połączeniu elektroniki z mechaniką.
[Wrocław] OVH wynajmuje powierzchnię biurową w Aquarius Business House we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] OVH wynajmuje powierzchnię biurową w Aquarius Business House we Wrocławiu
OVH, lider hostingu internetowego w Europie, wynajął prawie 2400 mkw. powierzchni biurowej w budynku...
Autostrada A2 (węzeł Lubelska – obwodnica Mińska Mazowieckiego)inwestycja
Pokaż inwestycję
Autostrada A2 (węzeł Lubelska – obwodnica Mińska Mazowieckiego)
Fortress z kolejną nową inwestycją pod Szczecinemartykuł
Pokaż artykuł
Fortress z kolejną nową inwestycją pod Szczecinem
Kolejna nowa inwestycja zagraniczna w województwie zachodniopomorskim. Grupa Antczak wybuduje magazyn o powierzchni ponad 5,5 tys. metrów kwadratowych wraz z przestrzeniami biurowymi na terenie Fortress Logistic Park w liczącym ponad 66 tysięcy mieszkańców Stargardzie pod Szczecinem. Obiekt realizowany jest w oparciu o standard certyfikacji BREEAM Excellent. Dzięki realizacji inwestycji, powstaną kolejne nowe miejsca pracy
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanuartykuł
Pokaż artykuł
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanu
W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowoczesnej instalacji do produkcji biometanu. ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, działający w obszarze niskoemisyjnej energii i usług, planuje w przemysłowej części Głogowa produkować ekologiczne paliwo, a tym samym przyczyniać się do ograniczania emisji gazów cieplarnianych.
Trzy miesiące z Pierwszym Mieszkaniem – sukces zapisany w statystykachartykuł
Pokaż artykuł
Trzy miesiące z Pierwszym Mieszkaniem – sukces zapisany w statystykach
Od uruchomienia największego po 1989 roku programu mieszkaniowego minęły trzy pełne miesiące. – Najnowsze dane statystyczne potwierdzają, że program Pierwsze Mieszkanie idealnie trafił w potrzeby społeczeństwa – mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronnyartykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronny
29 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego rozpoczęcia budowy nowej hali produkcyjnej PONAR Wadowice – oddział w Łaziskach Górnych (powiat mikołowski) w województwie śląskim. Inwestycja stanowi istotny krok w dalszym rozwoju firmy oraz wzmocnieniu jej potencjału produkcyjnego.
[lubelskie] Nałęczów: Zainwestuj w wakacyjne mieszkanieartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] Nałęczów: Zainwestuj w wakacyjne mieszkanie
Tysiące turystów odwiedzają co roku Nałęczów. Nocują w hotelach i pensjonatach, ale wynajmują też po...
Prawie 100 miliardów, które miały iść na zieloną transformację w Polsce, poza kontroląartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 100 miliardów, które miały iść na zieloną transformację w Polsce, poza kontrolą
Miliardy złotych, które miały zostać przeznaczone na zieloną transformację w Polsce, rozpłynęły się w ogólnym budżecie. Takie wnioski przedstawiła Najwyższa Izba Kontroli (NIK), która właśnie opublikowała wyniki kontroli gospodarowania środkami pochodzącymi ze sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych (EU ETS). Z łącznej sumy prawie 100 mld zł, które trafiły do polskiego budżetu w ciągu ostatniej dekady, zaledwie 1,3 proc. zostało przekazane bezpośrednio na cele związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych w Polsce.
[Polska] Nie tylko MdM, Eko-Domy również z dopłatąartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nie tylko MdM, Eko-Domy również z dopłatą
Bardzo dużo ostatnio mówi się w kontekście rządowego programu ,,Mieszkanie dla Młodych”, dzięki któr...
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunkiartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunki
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji o wartości 3,6 mln zł będzie wygodniejsza podróż pociągiem na linii Łódź – Łowicz.
Powstaną dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączuartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu
Przystanki Nowy Sącz Dąbrówka i Nowy Sącz Gorzków zwiększą dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 12 mln zł netto na inwestycje w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Wcześniej zawarto już kontrakty na przystanki w Zatorze, Wolbromiu i Dąbrówce.
Nowe przystanki w Kołobrzegu zwiększą dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w Kołobrzegu zwiększą dostęp do kolei
Lepszy dostęp do kolei zyskają mieszkańcy Kołobrzegu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły budowę nowych peronów w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji będzie wygodniejsza podróż pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina i Białogardu.
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do kolei
Od 9 czerwca mieszkańcy Kołobrzegu i Szczecinka zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, wybudowaliśmy nowe przystanki: Kołobrzeg Amfiteatr, Kołobrzeg Ogrody oraz Szczecinek Bugno. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina, Białogardu i Piły.
REKLAMA